Orvokki Muukkosen jumppapussille pian käyttöä

Paikalliset
Kommentoi

LOHJA | Orvokki Muukkonen tutki eilen hymyillen Kunto ja terveys 50 -kuntosalilla sinistä jumppapussia. Lohja Area Zontakerhon lahjoittaman jumppapussin sisältä löytyi auringonkeltainen pyyhe ja juomapullo.

Niitä Muukkonen tarvitsee, kun aloittaa helmikuun lopulla kuntosalikurssin, joka sekin on Lohjan Zontakerhon lahjoittama.

Lohjan Zontakerho lahjoitti kuntosalikurssin Muukkosen lisäksi yhdeksälle muulle paikalliselle sotiemme veteraanien puolisoille tai leskille. Helmikuun lopussa käynnistyvä ryhmä kokoontuu 15 kertaa kahdesti viikossa.

PAIKALLISET 14

Käyttäjän Sari Mattila kuva
Sari Mattila

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.