Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Läntiselle Uudellemaalle myönnettiin 78 kunniamerkkiä – katso palkittujen nimilista

Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien suurmestari on päättänyt antaa ansioituneille Suomen kansalaisille kunniamerkkejä. Merkkien saajat Länsi-Uudellamaalla:

Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki:

Blomqvist, Thomas Jörn Ingmar, Raseborg

Suomen Leijonan komentajamerkki:

Mäkelä, Hannu Eljas, Lohja

Niemelä, Juha Sakari, Vihti

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki:

Erroll, Gabriela Eva Olga, Raseborg

Mattila, Terhi Outi Onerva, Ojakkala

Rautalahti, Timo, Lohja

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki:

Ahonen, Paavo-Petri, Vihti

Kouri, Kaisa-Maija, Raseborg

Lahtinen, Esa Iisakki, Karjaa

Perätalo, Vesa Olavi, Lohja

Valtonen, Ari Olavi, Vihti

Öberg, Benita Linnéa, Ingå

Suomen Leijonan ritarimerkki:

Ehrstedt, Hilda Elisabeth, Raseborg

Karjalainen, Keijo Tapio, Vihti

Pellikka, Suoma, Lohja

Rosqvist, Päivi Johanna Tammisaari

Saukkonen, Erkki Mikko Juhani, Vihti

Suoninen, Esa Antero, Inkoo

Turtiainen, Jaripekka, Vihti

Ylitalo, Jussi Tapani, Lohja

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi:

von Frenckell, Otto Christoffer, Ingå

Grönroos, Tarja-Liisa Kaarina, Vihti

Haaparanta, Kirsi-Marja Katariina, Lohja

Heimo, Kimmo Kustaa, Nummela

Kosonen, Tiina Anneli, Vihti

Liedes, Vesa Ilmari, Vihti

Pitkänen, Jussi Mikko, Muijala

Rautanen, Liisa Kerttu Annele, Lohja

Rosenvall, Tommi Antero, Lohja

Sahlström, Sarita Pauliina, Lohja

Suomen Leijonan ansioristi:

Alasuutari, Risto Sakari, Lohja

Flinck, Camilla Birgitta, Raseborg

Holmberg, Sven Sigfrid, Raseborg

Kokkinen, Matti Juhani, Vihti

Lindholm, Sture Lars Johan, Raseborg

Lyaruu, Conrad, Raasepori

Mannström, Birgitta, Raseborg

Paukkunen, Markku Tapani, Inkoo

Pohjola, Päivi Helena, Lohja

Saarenpää, Juha Pekka, Nummela

Sinisaari, Pekka Harri Johannes, Lohja

Tarkkala, Erja Annika, Lohja

Westerlund, Kati Elina Katerina, Inkoo

Yltävä, Harry Juhani, Raasepori

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein:

Anttola, Niko Juhani, Nummela

Järvinen, Leena Kristiina, Lohja

Koivumäki, Hannu Tapani, Lohja

Koski, Jarmo Esa, Vihti

Lehto, Anne Birgitta Maria, Lohja

Lökfors, Timo Sakari, Lohja

Moisas, Sari Sylvia, Inkoo

Moisio, Sari Anita, Pusula

Nissinen, Teija, Muijala

Stolpe-Puumalainen, Satu, Lohja

Sundström, Peter Bernhard, Ekenäs

Suntila, Jari Juhani, Lohja

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali:

Aalto, Markku Tapio, Siuntio

Barman, Jonny Helmer Mikael, Raseborg

Danbom, Tarja Anneli, Vihti

Hakkarainen, Hannu Terho Tapani, Vihti

Hietamäki, Mervi Kaarina, Karkkila

Jansson, Sara Regina, Raseborg

Klemola, Jaana Hannele, Lohja

Kylander, Jaana Hannele, Lohja

Lindstedt, Majvor Margaretha, Ekenäs

Majamäki, Liisa Marjatta, Lohja

Outila, Juha Kyösti, Vihti

Simolin, Arja Hannele, Vihti

Ståhl-Vikman, Marja Irmeli, Karkkila

Tasanko, Pamela Maj-Louise, Raasepori

Wallén, Heidi Marita Louise, Ekenäs

Varonen, Tuula Anneli, Lohja

Vehviläinen, Senja Riitta, Vihti

Ylä-Peräinen, Marja Hannele, Inkoo

Suomen Valkoisen Ruusun mitali:

Herrala, Jarmo Kullervo, Lohja

Markkanen, Tarmo Kalervo, Lohja

Rannikko, Merja Marjatta, Lohja

Villikka, Jari Pekka, Vihti