Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Uusi Omenatyttö Veera Kärki laulaa, sanoittaa, lukee ja pänttää: "Kun lukee, niin huomaa, että yllättävän monilla henkilöillä on joku kytkös Lohjalle"

Safetyboxin laulaja-kitaristi haluaa edustaa kotikaupunkiaan. Samalla hän valmistautuu kevään kirjoituksiin ja elämään lukion jälkeen.

Tuore Omenatyttö Veera Kärki, 18, on ehkä sitä, mitä modernit missikisat voisivat hakea. Hän on paitsi itsevarma ja edustuskelpoinen, myös lahjakas ja selvästi älykäs. Lohjalaisen Safetybox-yhtyeen laulaja-kitaristi kertoo muun muassa lukevansa paljon, esimerkiksi elämäkertoja. Lisäksi hän kuuntelee äänikirjoja tehdessään jotakin muuta, kuten vaikka ajaessaan autoa, jos aikaa lukemiselle ei muuten tunnu riittävän.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.