Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Lohjalainen Lieviön pienviljelijäyhdistys täyttää 100 vuotta – "Aika aution tuntuista olisi ilman tätä toimintaa"

Yhdistyksen omistamaa Lieviön seurantaloa vuokrataan tapahtumakäyttöön. Kesäkausittain tapahtumia järjestetään lähes joka viikko.

Lieviön pienviljelijäyhdistyksellä on tänä vuonna juhlavuosi, kun joulukuussa tulee kuluneeksi tasan 100 vuotta yhdistyksen perustamisesta. Lohjalaiset Marianne Järvenranta, 71, ja Kaija Suominen, 77, ovat olleet mukana toiminnassa jo useiden vuosien ajan. Järvenranta toimii yhdistyksen puheenjohtajana ja Suominen hallituksen jäsenenä sekä taloudenhoitajana.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.