Länsi-Uusimaan toimitus

Puoluekanta sitoutumaton
Ilmestymispäivät muut viikonpäivät paitsi sunnuntai

Suurlohjankatu 10
08100 Lohja
Vaihde 09 2730 0203
ma-pe klo 9-21.30

Sähköpostit
lu.toimitus (at) media.fi
lu.urheilu (at) media.fi
lu.kuvatoimitus (at) media.fi
etunimi.sukunimi (at) media.fi

Vastaava päätoimittaja
Päivi Kallo
044 314 5211

Uutispäällikkö
Henna Sotamaa-Leino
040 764 5254

Toimituksen sihteeri
Susanne Korpinen
0400 134 101

Uutistoimitus

Erja Hinkkanen
0400 134 096
Kylätoimittaja

Sari Mattila
0400 134 090

Jukka Nurmilaakso
0400 134 091

Laura Roininen
040 635 9869

Helena Soinio
0400 134 095

Maijaliisa Valkonen
0400 134 087

Elina Laiho
0400 133 821

Hanna Henriksson (vapaalla)

Kai Jauhiainen
040 652 5964
Raasepori, Inkoo

Aapo Siippainen
040 120 9293

Urheilutoimitus

Kari Sallinen, esimies
0400 134 099

Kuvatoimitus
Lehtikuvaaja
Heli Kurimo
040 6525808

Kuvanvalmistaja
Teemu Vestovuo
0400 134 100

Länsi-Uusimaa Ilta
Aapo Siippainen 
040 120 9293

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi

Luetuimmat

Uusimmat