Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Oikaisu Uutissuomalaisen juttuun "Uutta aikuiskoulutustukea tai vuorotteluvapaata ei voi saada enää elokuussa – "Tämä on pettymys monille""

Uutissuomalaisen 14.12. julkaistussa jutussa "Uutta aikuiskoulutustukea tai vuorotteluvapaata ei voi saada enää elokuussa – "Tämä on pettymys monille"" oli virhe. Jutun mukaan käytännössä henkilö voi saada aikuiskoulutustukea, jos hän ehtii aloittaa opiskelun ja tehdä tukihakemuksen viimeistään 31. heinäkuuta. Oikeasti tukea voi saada, jos opinnot ja tukikausi ehtivät alkaa viimeistään 31. heinäkuuta, eikä hakemusta tarvitse lähettää ennen elokuun alkua.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.